Karate İl Turnuvası Akyazı’da Gerçekleşti

23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası münasebetiyle düzenlenen Karate İl Turnuvası Akyazı’da gerçekleşti. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan; spora ve sporcuya verdiği önem her geçen gün büyüyor, gelişiyor. Akyazı’yı bir spor kenti yapmak, sporcu gençler yet

Akyazı’da yapılan Karate İl turnuvasına yoğun katılım ile gerçekleşti. Çevre ilçelerden gelen 330 Lisanslı sporcu Akyazı Kapalı Spor salonunu tıklım tıklım doldurdu.

Turnuvayı, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Yaşar Zımba ve Türkiye Karate Federasyonu Başkan V. Meydan Kobaş’ta ilgiyle takip etti.

Akyazı Karate Spor Kulübü lisanslı karate takımı sporcuları turnuvadan; 9 Altın, 5 Gümüş, 8 Bronz toplamda 22 madalya kazandı.

Türkiye Karate Federasyonu Başkan V. Meydan Kobaş, Akyazı’da gerçekleşen Turnuvanın çok güzel bir ortamda gerçekleştiğini ifade ederek “Akyazı’da gerçekleşen Karate İl Turnuvasına gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı Akyazı Belediye Başkanımız Sayın; Hasan AKCAN’a teşekkür ediyorum”dedi.

Turnuvayı yakından takip eden Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN ise, “ İlçemizde sporun gelişmesi için bir çok çalışma gerçekleştiriyoruz. Amatör spor kulüpleri başta olmak üzere sporun her dalına gereken ilgi ve desteği sunuyoruz. Karate sporu için de Karate İl Turnuvasının ilçemizde gerçekleşmesi adına ilgili arkadaşlara gerekli talimatları verdik. Turnuvanın sorunsuz geçmesi için de elimizden geleni yaptık. Yöneticilerimize, antrenörlerimize ve sporcularımıza başarılarının devamını diliyorum”dedi.

Karşılaşmaların sonunda protokol üyeleri derece alan sporculara madalya ve hediye takdiminde bulundular.

Kaynak: http://www.akyazi.net/karate-il-turnuvasi-akyazida-gerceklesti-24016h.htm

Bir Cevap Yazın