KARATEDE AVRUPA SINAVI BAŞLIYOR

51. Avrupa Karate Şampiyonası yarın Fransa’nın Montpellier şehrinde başlayacak. 46 ülkeden 437sporcunun katılacağı şampiyonada Karate Milli Takımı tam kadro mücadele edecek. Başkan Esat Delihasan hedeflerinin geçen yıl kazandıkları 11 madalyanın üstüne çıkmak olduğunu söyledi.
Karatede yılın iki büyük organizasyonundan biri olan Avrupa Karate Şampiyonası, yarın Fransa’nın Montpellier şehrinde başlayacak. 46 ülkeden 437 sporcunun katılacağı organizasyonda Türkiye 16 kategoride toplam 21 sporcu ile madalya arayacak.
Şampiyonada ilk gün kata ve kumitede bireysel kategori mücadeleleri yapılacak. Kariyerinde üçer Avrupa şampiyonluğu bulunan Enes Erkan ve Serap Özçelik, dördüncü kez Avrupa’nın zirvesine çıkmak için tatamiye çıkacak.
Karate Milli Takımı, geçen yıl İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan 50. Avrupa Karate Şampiyonası’nda iki altın, altı gümüş ve üç bronz olmak üzere toplam 11 madalya kazanmış, genel sıralamada dokuz madalya kazanan İspanya’nın ardından ikinci olmuştu.DELİHASAN: “TAKIM DEĞİŞTİ, HEDEF DEĞİŞMEDİ”
Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Türk karatesinin son yıllardaki başarılı çizgisini Montpellier’de de devam ettirmek istediklerini söyledi. Son üç Avrupa Şampiyonası’nı toplam 30 madalya ile kapattıklarını ifade eden Delihasan, “2015 yılında karatede dünyanın en başarılı ülkesi olarak sıralamada zirveye çıktık. Avrupa Şampiyonası öncesi hem erkek hem bayan milli takımlarımızın kadroları önemli ölçüde değişti. Ancak hedeflerimiz yine aynı. Her kategoride kürsüye çıkmayı hedefliyoruz” diye konuştu.MİLLİ TAKIM KADROSU
Bayan Kumite 50 Kilo: Serap Özçelik
Bayan Kumite 55 Kilo: Büşra Tosun
Bayan Kumite 61 Kilo: Merve Çoban
Bayan Kumite 68 Kilo: Büşra Şeyda Turan
Bayan Kumite +68 Kilo: Mücessem Buse Avcu
Bayan Ferdi Kata: Dilara Bozan
Bayan Takım Kata: Dilara Bozan, Rabia Küsmüş, Gizem Şahin
Bayan Takım Kumite: Serap Özçelik, Merve Çoban, Büşra Tosun, Büşra Şeyda Turan
Bay Ferdi Kata: Ali Sofuoğlu
Bay Kumite 60 Kilo: Aykut Kaya
Bay Kumite 67 Kilo: Burak Uyğur
Bay Kumite 75 Kilo: Erman Eltemur
Bay Kumite 84 Kilo: Uğur Aktaş
Bay Kumite +84 Kilo: Enes Erkan
Bay Takım Kata: Mehmet Yakan, Osman Evin, Fikret Yılmaz
Bay Takım Kumite: Uğur Aktaş, Samet Develi, Erman Eltemur, Enes Erkan, Gökhan Gündüz, Rıdvan Kaptan, Alparslan YamanoğluKaynak: http://www.milliyet.com.tr/

 

Bir Cevap Yazın